Profesjonalna asystentka i sekretarka

Dzwoni kilka telefonów jednocześnie, współpracownicy co chwila o coś dopytują, a w tym samym momencie do biura wchodzi klient… Tylko profesjonalna asystentka i sekretarka – prawa ręka szefa jest w stanie ogarnąć ten zamęt. Kompetentna osoba przy biurku potrafi obsługiwać jednocześnie kilka osób. Jest ona ponadto swego rodzaju reprezentantką firmy – tworzy pierwsze wrażenie, posiada niezbędne informacje potrzebne do obsługi klientów i pracowników. Powinna potrafić znakomicie komunikować się zarówno werbalnie, jak i pozawerbalnie. Nawet w kontakcie z trudnym klientem profesjonalna asystentka potrafi zachować „zimną krew” i właściwie zadbać o jego interesy.

Praktyczne umiejętności sekretarki, asystentki, które można zdobyć na szkoleniu to:

  • właściwe tworzenie osobistego wizerunku poprzez wygląd i zachowanie,
  • dobra organizacja miejsca pracy,
  • klarowna i dokładna obsługa telefoniczna,
  • doskonała komunikacja „twarzą w twarz”,
  • umiejętność interpretacji języka ciała innych osób,
  • rozwinięcie umiejętności słuchania,
  • w uprzejmy sposób potrafi postawić na swoim lub osiągnąć kompromis,
  • wiedza na temat postępowania w sytuacjach awaryjnych.

Badania naukowe potwierdzają, że najbardziej liczy się pierwsze wrażenie – na tym szkoleniu nauczysz się jak je stwarzać, jak kreować swój wizerunek, by swoją osobą odpowiednio reprezentować firmę. Umiejąc odczytywać sygnały wysyłane przez innych niezwłocznie dostosujesz się do ich potrzeb, zapewniając profesjonalną obsługę. Nauczysz się ponadto jak radzić sobie ze stresem, nieodłącznym elementem pracy asystentki. Jeśli go opanujesz, będziesz mogła efektywnie i praktycznie wykorzystać swój potencjał.

Omawiane szkolenie odbywa się jako szkolenie otwarte, możesz więc w komfortowych, bezstresowych warunkach skonfrontować swoje umiejętności z umiejętnościami konkurentek z branży, a także wiele nauczyć się z ich osobistych doświadczeń i praktyki. Zapoznawszy się z odczytywaniem mowy ciała i innych sygnałów niewerbalnych będziesz praktycznie przygotowana do konfrontacji z klientami na każdym szczeblu.