Dla Menadżerów

Omówimy teraz profesjonalne szkolenie z rekrutacji dla managerów. Każdy menedżer praktycznie co dnia otrzymuje do swoich rąk kilka bądź kilkanaście CV od potencjalnych pracowników. Skuteczny i profesjonalny manager zna zasady rekrutacji i doboru właściwych ludzi na właściwe stanowiska. Jest to wiedza niezbędna w pracy każdego lidera, który tworzy zespół pracowników, którzy stanowią o obliczu firmy i decydują o jej wizerunku, marce i sukcesie.

Jak powszechnie wiadomo najbardziej znaczącym kapitałem firmy są ludzie – zasoby ludzkie w dzisiejszych czasach są nie do przecenienia. Skuteczny pracownik, prawdziwy ekspert w swojej branży, lider z prawdziwego zdarzenia to osoby bezcenne dla każdego przedsiębiorstwa. Najlepsi liderzy charakteryzują się tym, że potrafią otaczać się fantastycznymi, utalentowanymi ludźmi. Dobierają ich poprzez skuteczną rekrutację. Zatrudnienie niewłaściwych pracowników skutkuje wielkimi stratami, które firma ponosić musi każdego roku. Program tego szkolenia wzbogaca menedżerów w umiejętność wyszukania w grupie najlepszego kandydata na określone stanowisko.

Oto czego nauczy Cię szkolenie z rekrutacji dla menedżerów:

  • docenisz znaczenie interview w procesie selekcji pracowników,
  • nauczysz się wyszukiwać ukryte talenty w kandydatach do pracy w Twojej firmie,
  • nauczysz się zadawać pytania, dzięki którym rozpoznasz poszukiwane przez siebie cechy u kandydata,
  • poznasz metodę „krok po kroku”, która pozwoli Ci wyeliminować błędy w procesie rekrutacji,

Ekspert do spraw rekrutacji jest niezbędny w każdej profesjonalnej firmie. Przedsiębiorstwa stale i systematycznie wzbogacają swoją kadrę, następuje silna rotacja wśród pracowników, dzięki czemu menadżer mający praktyczną wiedzę na temat ich selekcji staje się niezwykle ważnym ogniwem w swoim miejscu pracy. Ponadto, zrozumienie zasad procesu rekrutacji pozwala mu znacznie efektywniej na owym polu działać – nie zadaje zbędnych pytań, wie jak szukać w kandydacie cech przydatnych w danej pracy. Skraca to wydatnie chociażby samą rozmowę kwalifikacyjną, a także szybko eliminuje niewłaściwych kandydatów.

Nie do przecenienia jest także umiejętność, którą zdobyć można jedynie na tym praktycznym szkoleniu. Polega ona na formułowaniu odpowiednich pytań w sposób, który wymusza na kandydacie szczere, niemożliwe to wcześniejszego „wykucia” odpowiedzi. Uczestnicy szkolenia z rekrutacji dla managerów zostają także zaznajomieni z podstawowymi błędami, które popełniają osoby odpowiedzialne za dobór kadry.

Jak powszechnie wiadomo, na błędach uczy się najefektywniej. Profesjonalny menedżer potrzebuje takiej praktycznej wiedzy w zakresie rekrutacji. Jest to także po części trening z zakresu kontaktów interpersonalnych i skutecznego komunikowania się.